niedziela, 25 grudnia 2011

2: Wild world

Dziki świat. Czym jestem starszy, tym bardziej zdaje sobie z tego sprawę. Ludzie, skazani na swoje prymitywne instynkty, takie jak pogoń za 'pożywieniem', która najczęściej kończy się zdeptaniem słabych. Nie używamy tego, czym zostaliśmy obdarzeni w wyniku ewolucji, czy może jakiejś siły.  Możnaby napisać- zwierzęta, jednak myślę, że zwierze jest czystsze od człowieka, chociażby dlatego że nie posiada sumienia. Można mu więc pogoń za pożywieniem usprawiedliwić. Im lepiej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Zmieńmy ten świat, nasz  światek, chociaż my pokażmy że jesteśmy na wyższym poziomie. Wojny, walka o terytorium, o władzę - to takie PRYMITYWNE. Czy chcecie być jak wilki? Już dziś daj tym, którzy zwątpili w ludzi, promyk nadzieji, że jednak ten świat nie jest taki zły. Bo wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Jesteśmy braćmi i siostrami. Jesteśmy jednym. Pamiętajcie. Pomagając innym, pomagasz sobie.

Mimo wszystko, wierzę w ludzi. Poniżej filmik, który daje mi nadzieję i wiarę.

3 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą i dlatego tak bardzo lubię pomagać. Chcę, żeby każdy był choć trochę szczęśliwy, lubię dawać radość, albo wymazywać innym smutek z serc. To mi daje największe szczęście.
  Nie rozumiem ludzi, którzy idą po trupach do celu. Wiadomo, że warto walczyć o swoje marzenia, ale czy na pewno warto za tę cenę obierać szczęście innym? Moje sumienie chyba nigdy nie pozwoliłoby mi świadomie i z premedytacją skrzywdzić kogokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mercunia, skomentuje to tak: Są ludzie i ludziska.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hejka, kursów jest całe mnóstwo, wystarczy wpisać w youtuba coś w rodzaju "how to sew... tutorial", albo kupić czasopisno Burda, gdzie masz wszystko wytłumaczone krok po kroku co do czego. Ja nauczyłam się szyć sama z siebie, możesz też wybrać jakis kurs krawiecki. Może i zabrzmi jak banał, ale... do tego potrzeba po prostu pasji i ogromnych chęci, reszta sama się "douczy":) Pozdro.

  OdpowiedzUsuń